27. 7. 2023

Den 9. - 155, záchranáři jeď!

Na ranní setkání nás přišla pozdravit snad polovina pracovníků místní polikliniky. Bylo proto hned jasné, že dnešek bude patřit povolání zdravotní sestra a zdravovědě.


Během dopoledne jsme si na figuríně vyzkoušeli masáž srdce, zopakovali jsme si obvazovou techniku, připomněli si, jakou výbavu u sebe mají záchranáři a „sestřička“ Linda všem změřila tlak.

Odpoledne pak za námi přijeli zdravotníci Červeného kříže, aby nám předvedli, jak se zachovat a pomoct, když se stane třeba dopravní nehoda. Z auta vyprostili řidiče, který krvácel a bylo potřeba jej i resuscitovat (Ondru namaskovala naše zdravotnice Anička úplně věrohodně).


Čas před večeří využily skupiny ke hře s padákem nebo kroketu. A druhá skupina, která byla dopoledne na výletě u chaty Jana, si ještě vyzkoušela obvazování a masáž srdce.


Večer nás čekalo povolání úplně odlišné a to tanečník a tanečnice. O hudební doprovod se opět postaral DJ Milan a DJ Vojta a jednotlivci i skupiny předvedly, jaké zvládají taneční kreace. Vystoupení byla opět nápaditá a potlesk pro účinkující byl zasloužený.


Nezapomeňte se podívat na všechny fotky v galerii!