26. 7. 2023

Den 8. - Odvážní badatelé odhalují dávné civilizace

Dnešní ranní setkání bylo kratší než obvykle, protože ze zatažené oblohy začalo drobně mrholit. Ale že nás čeká práce archeologů, konkrétně egyptologů a odpoledne návštěva Kopáneckého "kina", to jsme si říct stihli.


Práce archeologa je náročná, pracuje za každého počasí, za horka i deště. Ani nás proto neodradilo, že se mrholení proměnilo v déšť. Naši egyptologové odvážně postupně vyráželi do terénu pátrat po významu tajemných znaků. Všem se nakonec podařilo rozluštit, že se pod vrstvou písku něco ukrývá. A skutečně - nalezli vzácné pozůstatky z dávných dob. Za tyto nálezy skupiny získaly odměnu od místního muzea. Své pátraní navíc některé z nich i řádně zdokumentovaly velmi zdařilými nákresy a výtvory.
Odpoledne nás čekala plánovaná návštěva kina, která se v deštivém počasí náramně hodila. Nejprve jsme si však museli zajistit vstupenky. Po jejich předložení jsme byli vpuštěni do promítacího sálu a jako bonus dostali kelímek s popkornem.


Při sledování filmu Madagaskar nikomu nevadilo, že venku není počasí úplně podle našich představ. Večer se konečně počasí umoudřilo a vysvitlo i sluníčko. A my si přejeme, aby nám počasí přálo i dnes, protože nás čeká další náročné povolání.