25. 7. 2023

Den 7. - Metr, knoflík, špulka nití, čekalo nás velké šití

Na pravidelné ranní setkání přišel ošetřovatel Martin se zprávou, že se všechna zvířata, která mu včera utekla, podařilo najít a už je má dobře zamčená zase hezky ve výbězích a klecích. Všichni, kteří mu pomáhali, od něj dostali sladkou odměnu. Tak jsme si na nástěnku mohli nalepit další obrázky, a to rovnou dva – ošetřovatele zvířat a DJ.

Pak přišla švadlena Jana s prosbou, jestli bychom jí nepomohli do večera ušít patery šaty, že to sama nezvládne. Slíbila, že nám všechno ukáže a všechno nás naučí.


Během dopoledne jsme si tak museli zapamatovat, co všechno potřebuje švadlena ke své práci, učili se přišívat knoflíky, vyšívat vzory na svetr, vyzkoušeli jsme několik různých způsobů, jak smotat ponožky, a taky zacházet s krejčovským metrem. Sice jsme nikomu nebrali míru, ale zato měřili, jak daleko kdo doskočí. Kdo chtěl, vyzkoušel si i háčkování řetízku nebo výrobu vlněného střapce.


I když nás počasí během dopoledne zahnalo z areálu dovnitř do budovy, úkoly splnili všichni. Zato dostali na každém stanovišti materiál na výrobu šatů. Do jejich výroby se pustili po poledním klidu. Po večeři už byly pro švadlenu Janu připravené patery originální šaty. A nejen to, každá skupina si připravila malou módní přehlídku, takže jsme mohli vidět nejen letní modely, ale také například návrh oblečení pro novomanžele a svatebčany. Kreativita našim návrhářů, švadlenám a krejčím rozhodně nechyběla a všechny modely sklidily obrovský úspěch!