28. 7. 2023

Den 10. - Poslední záchranné akce

Máme za sebou poslední den tábora. Dopoledne nás zkontrolovala zdravotnice Anička a taky jsme začali pomalu balit. Nejvíc práce čekalo na Olina, který musel během dne a večera sbalit všechen materiál, krabice s výtvarnými potřebami a hrami, prostě všechno, co jsme během tábora potřebovali.


Komu zůstal do oběda volný čas, vydal se ještě na procházku po okolí rozloučit se s krásnou přírodou Bílých Karpat.

Odpoledne na nás ale čekalo ještě poslední povolání – hasič. Vyzkoušeli jsme si aspoň část toho, co musí hasič zvládnout. Stříkat z hadice přesně tam, kde je to potřeba, rozbalit a sbalit hadici, rychle se při výjezdu obléknout, orientovat se v prostředí, kde kvůli kouři není skoro nic vidět nebo třeba zachránit kotě uvízlé na stromě.

Úkoly všichni zvládli na výbornou, takže při našem posledním společném setkání, tentokrát výjimečně před večeří, jsme na naši nástěnku nalepili dva poslední obrázky – hasiče a hasičské auto. Tím se naše město Kopánky zaplnilo lidmi, kteří mají každý své povolání. Ten dělá to a ten zas tohle.

Zítra se rozjedeme domů a během následujícího roku se každý z nás bude věnovat tomu, co dělá, když není na táboře. Ale za rok se na Kopánkách doufám zase všichni sejdeme. Tak na viděnou 24. července 2024!