23. 7. 2023

Den 4. - Když se ze cvičení stane povolání

Někdo běhá, jezdí na kole, nebo cvičí jen tak pro radost, ale pro jiné je sport opravdové povolání jako každé jiné. Dnes jsme proto měli na programu právě nejrůznější sporty. Nejdřív jsme si ale na společném setkání nalepili postavy další dvě postavy – doktora a zpěvačku na naši nástěnku. A taky jsme si zazpívali písničku „Dělání“, kterou jsme si na včerejším pěveckém večeru vybrali jako hymnu našeho pobytu.


Dopoledne si všichni postupně prošli jednotlivá stanoviště a vyzkoušeli si tyto sportovní disciplíny: šipky, střelbu z luku, běh, florbal (úkolem bylo trefit pyramidu z plechovek), lyžování, fotbal (zatím jenom střelbu na branku) a jako doplňkový táborový sport – hod kroužky. Jednotlivé disciplíny si každá skupina vyhodnotila samostatně a na všechny soutěžící čekala odměna.

Po odpoledním klidu došlo na opravdový fotbalový zápas a taky přehazovanou. Nesoutěžily mezi sebou jednotlivé skupiny, ale vždy dvě výběrová družstva složená ze zájemců z jednotlivých skupin. Za mohutného povzbuzování fanoušků se bojovalo o každý míč.


A jak to nakonec dopadlo? V přehazované zvítězil tým pod vedením Jarky a ve fotbale pak tým pod vedením Martina. Ale zvítězili vlastně úplně všichni a to sami nad sebou.

Večerní program už probíhal v klidnějším, i když stále trochu sportovním, duchu ve skupinách.

Všechny fotky najdete jako vždy v galerii!