21. 7. 2023

Den 2. - Sází, kope, ryje, pleje, zalévá... A hlavně sklízí!

První povolání, které jsme si vyzkoušeli, byl zahradník. Při štafetových hrách jsme nejprve zasadili semínko, které jsme také pořádně zalili. Než z něj začala růst rostlinka, zkusili jsme zjistit, co by nám tak mohlo vyrůst a snažili se přiřadit detail ovoce ke správnému druhu. Taky jsme museli chránit záhonek před krtky! Pak už nám naše kytka vyrůstala pěkně od kořene ke květu. Nakonec jsme vysázeli kytky přesně podle popisu do pestrobarevného záhonu.


Čas do oběda některé skupiny využili k výrobě jmenovek, jiné zase „vypěstovaly“ kytičky z malých květináčků.

Po odpolední svačině se skupiny věnovaly dokončení dopolední výtvarné činnosti. Před pátou hodinou ale všichni začali vyhlížet nám dobře známé auto s poznávací značkou C1MBALKA. Tím jezdí cimbálová muzika Grajcar, která za námi letos přijela už po patnácté! Půlkulaté výročí jsme zpěvem i tancem parádně oslavili a všichni (a věřím tomu, že nejen my, ale i naši přátelé z cimbálové muziky) jsme si to užili. I po tolika letech nás jejich vystoupení baví, těšíme se na ně a moc jim děkujeme za to, že si na nás vždycky udělají nezištně čas.


Večerní program už probíhal v klidnějším duchu ve skupinách – některé skupiny se věnovaly výtvarné činnosti, ty, kterým ještě zbylo dost sil, si zahrály pétanque. A ostatní už jen vstřebávali zážitky z dnešního dne.

Fotografie jako vždy najdete na našem Rajčeti :)